برنده جایزه ویژه ریاست جمهوری -نقاشی برای پرسش مهر
۱۳۹۴/۸/۲۱
آموزش یافته کارگاه هنر مرکز توان جو ، برنده جایزه نقاشی پرسش مهر ریاست جمهوری شد.
نقاشی انجام شده در کارگاه تخصصی آموزش هنر مرکز " توان جو " جایزه نخست پرسش مهر ریاست جمهوری را از آن خود کرد . این نقاشی که توسط محمد رضا بیات  هنر آموز این کارگاه طراحی و اجرا شده است موفق به دریافت جایزه نقاشی برتر "پرسش مهر " ریاست جمهوری گردید .
 این مسابقات که باطرح سؤال ریاست محترم جمهور با عنوان :
" عزیزانم ایران با مشکل کم آبی روبه رو است ، هر کدام از ما چگونه می توانیم از آب های ایران بهترنگهداری و استفاده کنیم؟"  از اول مهر 93 آغاز شده بود با شرکت دانش آموزان سراسر کشور از تمامی استانها  و با ارسال آثار به دبیرخانه استانی در بهمن ماه و معرفی آثار برتر به مرحله کشوری در اسفند ماه ادامه یافت.
به گفته  عبدالکریم رستمی مدیر آموزش وپرورش ناحیه 3کرج این رویداد بزرگ کشوری  195 اثر برتر در رشته های مختلف انتخاب شده  و سهم استان البرز؛ 7 مقام کشوری وتعداد 4 رتبه به دانش آموزان ناحیه سه کرج اختصاص دارد که بیشترین مقام ها را در بین مناطق استان البرز دارد.
در مرحله کشوری مسابقات پرسش مهر رئیس جمهور ؛ محمدرضا بیات در رشته نقاشی در دوره تحصیلی ابتدایی از آموزشگاه باغچه بان  و هنر آموخته  کارگاه تخصصی هنر مرکز " توان جو "  ؛ رتبه اول کشوری در پانزدهمین دوره مسابقات پرسش مهر رئیس جمهور را به دست آورد .
کارگاه تخصصی آموزش هنر مرکز " توان جو " ؛  مکانی برای آموزش و تولید آثار هنری توسط کودکان کم توان ذهنی و مبتلایان به اختلالات نافذ رشد ( خصوصاً طیف اتیسم ) است . این کارگاه که فعالیت های خود را در انطباق با اهداف طرح "هما" برنامه ریزی و اجرا نموده است ؛ تاکنون آثار متنوعی از این کودکان را تولید نموده است .
محمدرضا بیات حدود 14 سال سن دارد و دارای سطحی از اختلال نافذ رشد ( اتیسم ) است .  وی علاوه بر آن  ناشنوا بوده و قادر به تکلم به صورت معمول نیست . اما ضریب هوشی مناسبی داشته و در مدرسه باغچه بان  مشغول به تحصیل است . وی بسیار علاقمند به نقاشی بوده و حدود یکسال در این کارگاه آموزش دیده و به تولید آثار متنوعی پرداخته  است . توانجو هفته ای یک روز به کارگاه تخصصی آموزش هنر "طرح هما "  مراجعه نموده  و با گذراندن مراحل شناسائی توانائی ها و علاقمندی ها ؛ برنامه آموزشی لازم برای ایشان تدوین و به اجرا در آمد .
با طرح پرسش مهر از سوی ریاست محترم جمهور پیرامون بحران کم آبی در کشور برای دانش آموزان ؛ و ابراز علاقه والدین وی برای شرکت در این رویداد ؛ مقدمات اجرای طرح فراهم گردید . با بررسی ایده های محمد رضا در این ارتباط ؛ و انتخاب یکی از آنها که توسط وی و با خودکار بر روی کاغذ ترسیم شده بود . طرح اولیه بر روی بوم منتقل شده و مراحل رنگ آمیزی برنامه ریزی  و اجرای نهائی توسط وی انجام شد . ( مستندات پیوست )
 
چاپ مطلب
دیدگاه ها

شما هم می ‌توانید در مورد این مطلب نظر دهید