نمایشگاه آثارهنری کودکان کهریزک البرز
۱۳۹۶/۹/۵
نمایشگاه آثارهنری کودکان کهریزک البرز
به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک استان البرز ، در آذر ماه 1396 ، نمایشگاهی از آثار هنری  و عکسهای کودکان در مرکز آموزش و توانبخشی روزانه کودکان  این مجموعه برگزار شد  .
هدف از برگزاری این نمایشگاه که با تلاش مربیان آموزشی و هنری بخش آموزش روزانه کودکان برنامه ریزی و اجرا شد ؛ ایجاد خود باوری و افزایش اعتماد به نفس کودکانی بود که در  موسسه تحت آموزش و توانبخشی هستند .
نقاشی ها و کاردستی های کودکان در این نمایشگاه  توجه بازدید کنندگان را به توانائی ها و خلاقیت این کودکان جلب نمود .
بازدید دکتر نجفی ، استاندار البرز و دیگر مسئولان بلند پایه استانی و مدیران ارشد موسسه   از نقاشی ها و کاردستی های کودکان در این نمایشگاه  بیانگر  قدر نهادن و اهمیت دادن به برگزاری چنین رویدادهائی بود .
تولیدات جانبی این نمایشگاه مانند کارت پستال ، ساک دستی و ... که با طرح هائی از نقاشی بچه ها و با نام خودشان تهیه شده بود ؛ با فروش به صورت  "همت عالی" بسیار مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت  .
استقبال اقشار مختلف از این آثار بسیار موجب دلگرمی و شادمانی خانواده ها این کودکان گردید ، شاید برای  شروعی مجدد ؛ اما این بار با  پذیرش و خوباوری و افزایش اعتماد به نفس کودکان و تولید امید در خانواده ها .
یکی از آثاری که در این نمایشگاه بسیار از نظر عاطفی تاثیر گذار بود اثری از جای پای کودکی مبتلا به فلج  مغزی بود که اخیرا فوت کرده و اثر به جای مانده ، خاطره ای جاودان از او در اذهان ثبت نمود  
برگزاری چنین نمایشگاه ها و رویدادهائی ، از سوئی می تواند نقش مهمی در افزایش عزت نفس کودکان و خانواده های آنان داشته باشد و از سوی دیگر موجب آشنائی بیشتر جامعه با این توانمندیها خواهد شد.
 
لینک خبر در وبگاه موسسه خیریه کهریزک
[ برچسب ها ]
چاپ مطلب
دیدگاه ها

شما هم می ‌توانید در مورد این مطلب نظر دهید