اعطای گواهی شرکت در نمایشگاه آثار کودکان اوتیسم و کم‌توان ذهنی
۱۳۹۶/۲/۲۳
اعطای گواهی شرکت  در نمایشگاه آثار کودکان اوتیسم و کم‌توان ذهنی
 
نمایشگاه نقاشی کودکان دارای اختلال طیف اتیسم و کم توانی ذهنی ، با عنوان " آفتابی در میان سایه ای " در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران با نمایش 121 تابلوی نقاشی در حال برگزاری است .
در روز دوم برگزاری نمایشگاه و طی مراسمی ،  با حضور جمع کثیری از خانواده ها و بازدید کنندگان ، گواهی نامه شرکت در نمایشگاه به کودکانی که آثار آنان به نمایش درآمده است ، توسط دکتر فربد مفیدی مدیر عامل موسسه روان پژوهان مفید ، به آنان  اعطا شد .
حسین مفیدی در این ارتباط گفت : ما در این نمایشگاه تلاش نمودیم که آثار ارائه شده و شیوه نمایش آنها از نظر کار نمایشگاهی به گونه ای باشد ؛ که کسی احساس نکند به نمایشگاهی وارد می شود که باید در آن به آثاری ضعیف و با نوعی ترحم نگاه کند . نقاشی ها ؛ شیوه ارائه آثار و نحوه برگزاری نمایشگاه ؛ در بالاترین سطح ممکن (البته برای ما !) انجام شد .
 وی افزود :با توجه به تعداد زیاد آثار تولید شده توسط هنرجویان کارگاه هنر درمانی ، ما ناگزیر شدیم که طی فرایند داوری مختصری ، آثاری را که از نظر ارزشهای هنری از سطح مناسبتری برخوردار بودند را انتخاب نمائیم . البته این نکته را نیز از نظر دور نداشتیم که از هر هنرجو حداقل یک نمونه کار در نمایشگاه باشد .
اعطای گواهی به هنرجویان نیز با هدف ایجاد هویت مستقل به عنوان هنرمند  و تشویق آنان صورت گرفت .  
شادمانی و تفاخر هنرجویان طیف اتیسم و کم توان ذهنی در این مراسم نشان از اثر گذاری منطبق با برنامه های طرح ، در این رویداد داشت  .
این نمایشگاه تا 24 اردیبهشت ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران میزبان بازدید کنندگان خواهد بود 
[ برچسب ها ]
چاپ مطلب
دیدگاه ها

شما هم می ‌توانید در مورد این مطلب نظر دهید