روز نخست نمایشگاه آثار کودکان اوتیسم و کم‌توان ذهنی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد
۱۳۹۶/۲/۲۲
نمایشگاه آثار کودکان اوتیسم و کم‌توان ذهنی در فرهنگسرای نیاوران

روز نخست نمایشگاه آثار کودکان اوتیسم و کم‌توان ذهنی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد

 
نمایشگاه نقاشی کودکان دارای اختلال طیف اتیسم و کم توانی ذهنی ، با عنوان " آفتابی در میان سایه ای " در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران با نمایش 121 تابلوی نقاشی در حال برگزاری است .
به گفته حسین مفیدی ، مسئول برگزاری  نمایشگاه :
ما با برگزاری  این نمایشگاه ،  دو رویکرد اساسی را دنبال نموده ایم ، نخست  ایجاد فرصت مساوی با دیگر افراد و هنرمندان ، برای  حضور در عرصه اجتماع و معرفی هنر و توانمندی های خود در زمینه هنر نقاشی و دوم  الگوسازی برای تدوین شیوه های ارائه فاخر و در خور شأن آنان مانند دیگر افراد جامعه .
این نمایشگاه تجربه متفاوتی از رویکردهای کاربردی هنر درمانی در حوزه هنرهای تجسمی  را برای بازدید کنندگان فراهم خواهد آورد . 121 تابلوی به نمایش در آمده در این نمایشگاه ، آثاری هستند که دیدن آنها ، شاید بتواند نگاه ما به دنیای این طیف از افراد جامعه را اصلاح نماید .
در مراسم افتتاحیه که با حضور علاقمندان ، خانواده ها و  خالقان کوچک و صادق این آثار برگزارشد ؛ رضا غلامی ، معاون دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور طی سخنان کوتاهی ، فعالیت های انجام شده توسط سازمان بهزیستی در زمینه ارائه خدمات برای طیف اتیسم را تشریح نمود و از مسئولان برگزاری نمایشگاه تقدیر نمود. در ادامه شیوا اکبری معاونت توانبخشی استان البرز با اشاره به نقش و جایگاه هنر و هنر درمانی در توانبخشی  ، از فعالیت های انجام شده توسط موسسه روان پژوهان مفید در این زمینه قدر دانی نمود.
محمدرضا اسدی معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران  و دکتر فاطمه فخری مسئول امور هنری معلولان سازمان بهزیستی ؛ از دیگر مسئولانی بودند که با حضور خود در این نمایشگاه ضمن  بازدید از نمایشگاه ؛ برگزاری چنین رویدادهایی را ارزشمند شمرده وبر تداوم چنین فعالیت هایی تاکید ورزیدند.
این نمایشگاه تا 24 اردیبهشت ما در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران میزبان بازدید کنندگان خواهد بود . 
[ برچسب ها ]
چاپ مطلب
دیدگاه ها

شما هم می ‌توانید در مورد این مطلب نظر دهید