کارگاه هنر درمانی و هنر تجسمی در استان همدان
۱۳۹۵/۱۱/۴
کارگاه هنر درمانی در استان همدان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهزیستی استان همدان :
کارگاه آموزشی هنر درمانی ویژه مربیان وکارشناسان مراکز توانبخشی معلولین زیر وبالای 14 سال بهزیستی استان همدان در بهمن ماه 95 برگزار شد.
مدیرکل بهزیستی استان در این دوره آموزشی بیان کرد: امسال چند دوره تخصصی جدید برای مراکز غیر دولتی معلولان در نظر گرفته شده که این دوره‌ها در راستای استفاده از علم روز و بهره‌گیری از رویکردهای نوین توسط بهزیستی استان برگزار می‌شود.
وی افزود: این دوره‌های تخصصی در زمینه آموزش، توانبخشی و توانمندسازی معلولان در مراکز غیر دولتی برای معلولان برگزار می‌شود که یک دوره تخصصی به نام «موسیقی درمانی» دو هفته گذشته در تالار آب مجموعه آبیاران توسط دکتر نوپرست از بهزیستی کشور برگزار شد.
دکتر حمید رضا الوند در ارتباط با هدف از اجرای این برنامه گفت: با آموزش‌های انجام شده در طول چهار روز به مدیران و مربیان در دوره توانبخشی می‌توان از علوم روز و نوین بهره کافی را برد.
مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اینکه در مورد معلولان ذهنی اعتقاد بهزیستی بر این است که قدرت فراگیری در این افراد متفاوت است، افزود: بهزیستی استان در نظر دارد با استفاده از موسیقی، هنر، تئاتردرمانی و ... که در کشورهای پیشرفته نیز به کار گرفته می‌شود با معلولان ذهنی ارتباط بیشتری برقرار شود.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال این دومین دوره تخصصی است که در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: در این دوره 30 نفر از مدیران و مربیان مراکز نگهداری معلولان در این دوره تخصصی شرکت می‌کنند که به تخصیص اعتبارات در این خصوص برای هر دوره 10 میلیون سرانه آموزشی با دعوت از مدرسین برجسته کشوری برگزار می‌شود.
این برنامه تحت عنوان " طرح تقویت و توسعه برنامه های هنر درمانی در مراکز توانبخشی روزانه " از سوی معاونت امورتوانبخشي دفترامورتوانبخشي روزانه وتوانپزشكي سازمان بهزیستی کشور طراحی و اجرایی شده است .

این خبر را در خبرگزاری فارس بخوانید
این خبر را در پایگاه اطلاع رسانی استان همدان بخوانید
 
[ برچسب ها ]
چاپ مطلب
دیدگاه ها

شما هم می ‌توانید در مورد این مطلب نظر دهید