نقاشیهای مریم گشایش ؛ مربی هنر مدارس و مراکز توانبخشی ارومیه
۱۳۹۵/۱/۶
نقاشیهای
 
مریم گشایش
 زاده تبریز و در حال حاضر ساکن ارومیه است . وی تحصیلات خود را در زمینه ادبیات انگلیسی به پایان رسانیده  و از 9 سالگی آموختن نقاشی را زیر نظر اساتید آغاز کرده و در 14 سالگی به عنوان دستیار با آنان همکاری نموده است .
 
وی می گوید : سال 85 در نمایشگاه بین اللملی تبریز در غرفه ی هنر ، اجرای زنده نقاشی بر روی بوم داشتم که آغازی برای آشنایی با اساتید برجسته هنری و کسب تجارب با ارزش و وارد شدن به دنیای واقعی هنر بود.
از این سال در جستجوی سبکی بودم که بتواند معانی درونی و انسانی را به تصویر بکشد و همواره هنر را راهی برای بیان احساسات و افکار پنهان درونم می دیدم و در کنار آن به خود آموزی سبک نگارگری و آبستره پرداختم.

گشایش ؛ با بیان اینکه مدتی از کارهای هنری دور بوده و راهی متفاوت را در پیش گرفته می گوید : ولی علاقه درونی من به هنر قوی تر بود و مرا بار دیگر به دنیای مأنوسم برگرداند. علی رغم غیبت چند ساله از دنیای هنر دو باره تدریس نقاشی را ازسر گرفتم و این بار تلاش برای به تصویر کشیدن افکار درونی کودکان با سبکی متفاوت را آغاز کردم.
مطالعه بر هنر ذهنی غرب و بررسی شیوه های رایج طراحی در این زمینه ، مرا به سمت روش ویژه نقاشی ذهنی کودکان هدایت نمود . دست آورد آن نیز کسب مقام های متعدد استانی برای کار با کودکان در مدارس بود . مواردی مانند : (نقاشی با تکنیک برای کودکان ) ؛ (خط طلایی) و...

وی که مدتی را نیز با کودکان مبتلا به سرطان کار کرده است ؛ می گوید : کار با  کودکان مبتلا به سرطان  تجربه ی جدید و متفاوتی بود که موجب آشنائی با اساتید برجسته  و ورود به دنیای وسیعتری شد .
او در سال 93 در کنار تدریس هنر ذهنی در مدارس، برای بزرگسالان و کودکان دپارتمان هنری را راه اندازی نموده و همزمان کار تصویرگری دو کتاب کودک و نوجوان را نیز تجربه نموده است .

شرکت در کارگاه هنر درمانی که از سوی سازمان بهزیستی برگزار شد ؛ مریم گشایش را به سوی تجربه ای جدید در مراکز توانبخشی هدایت نموده است . او می گوید : امیدوارم در این زمینه بتوانم مثمر ثمر باشم و با نقاشی و رنگ ؛ شادی را به دلهای کودکان این مراکز هدیه کنم.
 
 
چاپ مطلب
دیدگاه ها

شما هم می ‌توانید در مورد این مطلب نظر دهید