مرکز اتیسم شهر کرد
۱۳۹۵/۷/۷
مرکز اتیسم شهر کرد-نقاشی کودکان مبتلا به اوتیسم
نام مرکز : اتیسم شهر کرد
نوع مرکز : اختلالات نافذ رشد ( طیف اتیسم )
سال تاسیس 1388
موسس و صاحب امتیاز : فرود  نیکوبین
مسئول فنی : رویا پایمرد
مربی متخصص هنر : الهام بخشی
آدرس:  شهرکرد-کوی شهرداری-خیابان پانزده خرداد جنب کوچه32.
تلفن 0381 2248430
 
مراکز توانبخشی طیف اتیسم مراکزی هستند که با در اختیار داشتن نیروها متخصص و کارآمد ، به صورت سیستماتیک در زمینه آموزش و توانبخشی بیماران مبتلا به طیف اتیسم به ارائه خدمات می پردازند .
مرکز اتیسم شهر کرد ؛ در سال 1388 و پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان بهزیستی توسط آقای "فرود نیکوبین " كارشناسي ارشد روانشناسي پایه گذاری و تاسیس گردید .   
در این مرکز حدود 20 نیروی متخصص با مدارک كارشناسي ، کارشناسی ارشد و دکترا درزمینه های روانشناسی ،  مشاوره کار درمانی ؛ گفتار درمانی ؛ مددکاری و روانپرشکی به فعالیت آموزشی و توانبخشی و اشتغال داشته و به ارائه خدمات می پردازند. 
روشهای معمول آموزشی مانند : ABA, PECS, TEACCH, FLOOR TIME,  ، یکپارچگی حسی، داستان های اجتماعی و ... از جمله مواردی است که در این مرکز برای آموزش کودکان مبتلا به اتیسم مورد استفاده قرار می گیرد .
این مرکز با در اختیار داشتن گلخانه ای زیبا ؛ ضمن پرورش انواع گیاهان زینتی ؛ با مشارکت دادن کودکان در امور مراقبت از گیاهان ؛ از نزدیکی با طبیعت به عنوان روشی برای کمک به روند بهبود و درمان آنان استفاده می نماید .
کارگاه هنر درمانی این مرکز نیز از ابتدای سال 95 راه اندازی شده و در مرداد ماه همین سال با بهره برداری از فضای مستقلی که برای همین منظور طراحی و تجهیز شده ؛ کارهای متنوع هنری و به ویژه نقاشی و دیگر هنر های تجسمی ؛ تئاتر و ... با جدیت دنبال می شود .
 
[ برچسب ها ]
[ مطالب مرتبط ]
  چهار محال و بختیاری - جونقان - مرکز توانبخشی فانوس
چاپ مطلب
دیدگاه ها

شما هم می ‌توانید در مورد این مطلب نظر دهید