مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دختران خورشید / خراسان جنوبی / بیرجند
۱۳۹۵/۲/۲۱
مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دختران خورشید / خراسان جنوبی / بیرجند

نام :  دختران خورشید ( مرکز توانبخشی و حرفه آموزی بالای 15 سال )
مدیر و موسس : مژگان شریفی
مسئول فنی : حمیده هاتف فرد
تلفن : 32447623-056
سایت : sungirls.vcp.ir
سامانه پیامک : 30002351702020
آدرس : خراسان جنوبی ؛ شهرستان بیرجند ؛ مدرس 68 ، بین ستاره 2و 4 پلاک 2/37
 
مرکز توانبخشی  دختران خورشید ( بالای 15 سال ) نخستین مرکز خصوصی توانبخشی روزانه در خراسان جنوبی است که در سال 1381 با مجوز سازمان بهزیستی تاسیس گردیده است .
این مرکز با هدف بالندگی افراد دارای معلولیت ذهنی و افزایش سطح آگاهی آنان نسبت به توانائی ها و محدودیت های جسمی و روانی خویش ؛ به کار آموزش این افراد پرداخته و با ارائه آموزشهای لازم آنان را برای انطباق با زندگی اجتماعی آماده می نماید .
مرکز دختران خورشید در سال 1386 به مرکز حرفه آموزی و نگهداری تغییر مجوز داده و با راه اندازی کارگاه های  سفال ، گلدوزی ، گلیم بافی ، و بالش دوزی ؛ کیسه بافی ؛ حوله بافی  به ارائه خدمات در این زمینه می پردازد.
کاردرمانی ؛ مشاوره و  روانپزشکی ؛ رفتار درمانی ، آموزش مددجویان ، ارزیابی و تشخیص و همچنین برگزاری جشنها ؛ نمایشگاه ها ؛ اردوهای تفریحی و ... بخشی  از فعالیت های گوناگونی است که مرکز برای توانجویان و خانواده های آنان ارائه می نماید .
مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دختران خورشید ؛ پس گذراندن دوره "طرح تقویت و توسعه برنامه های هنر درمانی در مراکز توانبخشی روزانه " (در سال 94 )  که از سوی معاونت امورتوانبخشي دفترامورتوانبخشي روزانه وتوانپزشكي سازمان بهزیستی کشور برگزار شد  ؛ کارگاه هنر درمانی را نیز  به مجموعه کارگاه های خود افزوده است .
    
 

 
[ برچسب ها ]
چاپ مطلب
دیدگاه ها

شما هم می ‌توانید در مورد این مطلب نظر دهید